Důležité upozornění: Z důvodu vládního nařízení jsou všechny naše pobočky do odvolání uzavřeny. Kontaktujte nás telefonicky nebo mailem.
Družstevní 904/2, 679 61 Letovice +420 773 478 080hfloor@email.cz

Dřevěné podlahy a děti

Nároky na bydlení se v průběhu života každého jedince i rodiny dynamicky mění a přizpůsobují aktuální situaci. Bezdětný pár se může obklopit světlými, choulostivými materiály, které dodají interiéru punc luxusu či minimalismu, takže bílý chlupatý koberec či smetanová kožená pohovka budou v takovém případě krásnou dominantou pokoje. Ovšem jakmile do takového vymazleného pokoje přibude dítě, stanou se tyto kousky zdrojem stresu. Miminku či batoleti je jedno, že ten koberec nejde strčit do pračky a že propisku z kůže taky vyčistit tak úplně nejde. Existují vůbec materiály, které jsou kvalitní, dlouhověké a odolají i dětem?

Pokud se zaměříme na podlahy, odpověď zní jednoznačně ANO. A možná překvapivě je takovým materiálem dřevo. Pojďme si vyjmenovat jeho přednosti pěkně popořadě. V posledních letech je dřevo znovu v módě, je to především proto, že se jedná o přírodní materiál, obnovitelný zdroj, jehož možnosti co do barvy a struktury jsou skutečně široké. Můžete vybírat z různých druhů dřevin. Borovice a smrk jsou světlé, sukovité, hodí se spíše do přírodě laděných obydlí. Třešeň či dub se vyznačují efektními barevnými přechody a dá se s nimi velice dobře pracovat i esteticky.